We wtorek 03.12.2019 r. wraz z uczestnikami projektu pojechaliśmy do Wrocławia na plan serialu paradokumentalno–fabularnego o tematyce sensacyjno–kryminalnej „Lombard. Życie pod zastaw”, który jest emitowany na antenie TV Puls.

Zanim dojechaliśmy na plan filmowy odwiedziliśmy Kino Nowe Horyzonty w którym obejrzeliśmy film „Żałuję!” (tyt. org. Spijt!). Film opowiada historię Jochema, który na każdym kroku doświadcza w szkole niemiłych sytuacji. Chłopiec jest nieustannie dręczony przez rówieśników. Nasilający się wobec bohatera klasowy bullying doprowadza do fatalnych skutków. Nadwaga Jochema staje się pretekstem do wyśmiewania go w klasie. Przyjaciele David i Vera stają w jego obronie i próbują mu pomóc, ale nie mają odwagi, by przeciwstawić się reszcie grupy. Wychowawca klasy również nie okazuje wsparcia. Bohater szuka pocieszenia w muzyce, która jest jego pasją, i w zabawach ze znalezionym psem Simbadem. Samotność i odrzucenie doprowadzają jednak do fatalnych skutków.
Przez cały film  sali kinowej panowała zupełna cisza. Nawet podczas napisów końcowych przez kilka minut wszyscy siedzieli w milczeniu , a po filmie odbywały się rozmowy na temat poruszony w filmie.

Następnie wszyscy udaliśmy się na obiad. Po obiedzie przeszliśmy jeszcze przez Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy, gdzie mieliśmy chwilę dla siebie.

Na planie filmowy mogliśmy zobaczyć jak wygląda scenografia oraz praca ekipy filmowej. Niestety nie mamy żadnych zdjęć z planu serialu, ponieważ zostaliśmy poproszeni o nierobienie zdjęć w środku ze względu na nową scenografię, której jeszcze nikt oprócz ekipy filmowej oraz aktorów nie widział. Dlatego zrobiliśmy kilka zdjęć przed wejściem i pojechaliśmy do domu.

 

Kategorie: Bez kategorii