Wystawy objazdowe

W czwartek zakończyliśmy prezentację wystawy, będącej podsumowaniem efektów działań projektowych. Wystawę mogliśmy zobaczyć w szkołach i świetlicach na teranie naszej gminy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Wyjazd integracyjny na plan serialu „Lombard. Życie pod zastaw” 03.12.2019

We wtorek 03.12.2019 r. wraz z uczestnikami projektu pojechaliśmy do Wrocławia na plan serialu paradokumentalno–fabularnego o tematyce sensacyjno–kryminalnej „Lombard. Życie pod zastaw”, który jest emitowany na antenie TV Puls. Zanim dojechaliśmy na plan filmowy odwiedziliśmy Kino Nowe Horyzonty w którym obejrzeliśmy film „Żałuję!” (tyt. org. Spijt!). Film opowiada historię Jochema, który na każdym kroku doświadcza w szkole niemiłych sytuacji. Chłopiec jest nieustannie dręczony przez rówieśników. Nasilający się wobec bohatera klasowy bullying doprowadza do fatalnych skutków. Więcej…

Wystawa podsumowująca projekt 28.11.2019

W czwartek 28.11.2019 r. o godzinie 12:00 odbyła się wystawa podsumowująca projekt „Spadkobiercy kultury – Udokumentowani”. Podczas wystawy mieliśmy okazję zobaczyć unikalne fotografie z lat wojennych i powojennych zebranych przez uczestników projektu. Ww. wystawa została przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Lubiążu oraz Zespołu Szkół Publicznych w Lubiążu, podczas warsztatów przeprowadzonych przez Matusza Skrzypickiego. W trakcie wystawy Dyrektor Wołowskiego Ośrodka Kultury Pan Robert Sadowski wraz Radną Miasta Panią Martą Mosiek wręczyli podziękowania dla Zespołu Więcej…

Projekcja filmu „Warszawa 1956” 31.10.2019

W ostatni czwartek wspólnie z uczestnikami projektu mieliśmy okazję zobaczyć film „Warszawa 1956”, który zderza obrazy gmachów urzędowych z ruinami zamieszkanymi przez zwykłych ludzi. Ten siedmiominutowy minutowy film dostarczył nam wielu emocji. Tym filmem zakończyliśmy również cykl spotkań, na których mieliśmy możliwość zobaczyć filmy dokumentalne w reżyserii Jerzego Bossaka, pierwszy Polskiego dokumentalisty, który otrzymał nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów w Cannes w 1947 r.

Projekcja filmu „Requiem dla 500 tysięcy” 17.10.2019

Na wczorajszym spotkaniu oglądaliśmy kolejny film Jerzego Bossaka „Requiem dla 500 tysięcy”, który jest montażem autentycznych materiałów filmowych i fotograficznych dotyczących Powstania w Warszawskim Gettcie od jego organizacji, poprzez kolejne etapy zagłady, do bohaterskiego zrywu ludności żydowskiej. Wszystkim polecamy obejrzeć ten film.

Projekcja filmu „Powódź” 10.10.2019

W ostatni czwartek (10 października br.) o godzinie o godz. 9:00 w Domu Kultury w Lubiążu mieliśmy okazje zobaczyć pierwszy z kilku zaplanowanych filmów Jerzego Bossaka pn. „Powódź”. Podczas oglądania filmu Pan Piotr Żukowski zatrzymywał film by omawiać jego kolejne fragmenty. Polecamy obejrzeć ten film, ponieważ otrzymał on nagrodę Gran Prix festiwalu w Cannes w 1947 r.

Warsztaty „Czym jest film dokumentalny” 26.09.2019

26 września podczas warsztatów pn. „Czym jest film dokumentalny?” mieliśmy okazję spotkać się z reżyserem i operatorem filmów dokumentalnych Panem Piotrem Żukowskim. Podczas ww. spotkania Pan Piotr zaprezentował nam kilka swoich prac, o których opowiedział. Przedstawił nam również na czym polega sztuka tworzenia takich filmów oraz podpowiedział na co musimy zwracać uwagę gdy sami chcemy zrobić film dokumentalny.

Warsztaty „Czym jest fotografia dokumentalna” 24.09.2019

Dnia 24 września na pierwszym spotkaniu w ramach naszego projektu spotkaliśmy się z Pawłem Jakubikiem, który poprowadził dla nas warsztaty pn. „Czym jest fotografia dokumentalna?”. Na ww. spotkaniu dowiedzieliśmy się co to jest fotografia dokumentalna, czemu służy, mogliśmy zobaczyć jak się wykonuje takie zdjęcia oraz mieliśmy okazję wykonać takie zdjęcia sami.